ترخیص کالا

واردات کالا و حواله ارز

 

در بخش واردات کالا از تولید کنندگان کالا مورد معامله برای در یافت استعلام رسمی ، تقاضای تکمیل پروفرما می شود.

مندرجات پروفرما که فروشنده ئمی بایستی آن را تکمیل نماید قیمت کالا،شرکت حمل و نقل ،اعتبار استعلام، زمان آماده سازی کالا و تحویل آن ، شرایط پرداخت و مبدأ کالا می باشد.در زمان تصمیم وارد کننده و بررسی پروفرما های شرکت هل تولید کننده هیچگونه قراردادی تنظیم وثبت نمی گردد و صرفا جهت اطلاعات مرحله اول واردات کالا می باشد.

نحوه تصویه حساب با فروشنده وشرایط پرداخت( حواله ارز)

این مرحله از واردات کالا تخصصی می باشد، حواله ارز از جمله مرحله خاصی می باشد که واردات کالا را به قیمت مطلوب خود در بازار رقابت می رساند .

همانطور که می دانیم بعضی از اقلام وارداتی با ارز دولتی انجام می گیرد و این حواله ارز نیاز به گشایش اعتبار ارزی دارد.برای افرادی که تا به حال با ارز دولتی اقدام به واردات نکرده اند توصی می شود با شرکت های کارگزار ارزی مشورت کنند.

شاین ذکر است که قوانین تخصیص ارز در کشور شناور می باشد به طور مثال کالای وارداتی در فلان تاریخ با ارز دولتی اقدام به واردات می شود اما چند روز آینده به دلیل نیاز های اقتصادی رفع شده این ارز دیگر به آن کالا تخصیص داده نمی شود.

بعد از طی این مراحل و داشتن اطلاعات کافی به وزارت بازرگانی مراجعه می کنیم تا فرم در خواست ثبت سفارش را پر کرده و آن را در وزارت خانه ثبت نماییم.

 

 

دندانپزشک اطفال دندانپزشک کودکان

طراحی سایت و سئو توسط نونگار