ترخیص کالا

تعرفه های گمرکی برای ترخیص کالا  

 ترخیص کالا

سود بازرگانی: در ترخیص کالا بنا بر مصوبات دولت درصدی ازسود وارد کننده را گمرک دریافت می کند تا چرخه واردات و تولید را در توازن قرار دهد.ترخیص کار باید این مبالغ را به گمرک پرداخت نماید تا ترخیص کالا صورت گیرد.

تعرفه های گمرکی:در ترخیص کالا باید ترخیص کار حقوق گمرک را به همراه سود بازرگانی محاسبه نماید سپس آن را در برگه اظهار نامه آورده و در نهایت برای ترخیص کالا پرداخت نماید که در آن برای به دست آوردن تعرفه های گمرکی طبق آیین نامه مقررات صادرات و واردات همان سال ،ترخیص کار برای ترخیص کالا محاسبه می کند.

به طور مثال کالا هایی که تعرفه ارزشی دارند در این حالت درصدی از ارزش کالا برای حقوق گمرکی دریافت می شود. تعرفه های ثابت ئر این حالت بر اساس واحدی از کالا به عنوان حقوق ترخیص کالا دریافت می شود به طور مثال میلگرد هر کیلو 100 ریال.

تعرفه های مرکب هم درصدی از ارزش کالا وهم واحدی از به عنوان حق ترخیص کالا را ترخیص کار به گمرکات کشور پرداخت می کند.

در تعرفه های مختلط هرکدام از تعرفه های ارزشی یا ثابت که مبلغ بیشتری دارد به عنوان حق ترخیص کالا در نظر گرفته می شود.

باید دقت داشت که حقوق ورودی کالا علاوه بر حقوق گمرکی وسود بازرگانی ، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض هلال احمر را نیز ترخیص کار نسبت به سال محاسبه کرده و پرداخت می کند.

به مجموعه این پرداختی ها برای ترخیص کالا هزینه های گمرکی گفته می شود.

ترخیص کالا 

هزینه های گمرکی تا زمان ترخیص کالا

 

در ابتدا باید هزینه های تخلیه و بارگیری کالا را در نظر گرفت تا کالا در اماکن گمرک که همان انبارتخلیه گردد باید نوع کالا و مایحتاج آن به شرایط انبار را در نظر گرفت (سر باز، سر پوشیده، سرد خانه ،...) اگر تا کنون این نو کالا وارد نشده باشد و هیچگونه سابقه در دفتاتر گمرک کشور ثبت نشده باشد ترخیص کار باید قبل از ترخیص کالا اقدام به دریافت استاندارد بکند در برای دریافت استاندار باید هزینه های آزمایگاه را نیز در نظر گرفت

هزینه های اشعه ایک و مراقبت های ویژه و بدرقه کالا نیز از جمله هزینه های می باشد که باید ترخیص کار برای ترخیص کالا پرداخت نماید.

هزینه انبار داری کالا در گمرک از روز ورود کالا به گمرک تا زمان ترخیص کالا محاسبه می شود و بعد از گزراندن تمامی این مراحل برای دریافت بیجک باید با گمرک کشور هزینه انبار را تصویه کند. باید به هزینه های بالا انبار اماکن گمرک دقت لازم را داشته باشیم پس تمامی فعالیت ها جهت ترخیص کالا را باید تسریع نماییم تا صاحب کالا متقبل هزینه های گزاف انبار داری نشود.

 

ترخیص کالا 

اظهار گمرکی برای ترخیص کالا

 

اظهارنامه برگبیانه ای است که ترخیص کار برای ترخیص کالا باید آنرا  به همراه داشته باشد تا روز اظهار آنرا به گمرک مربوط تحویل دهد پس از ثبت اظهار نامه و در یافت کوتاژ مراحل ترخیص کالا را انجام می دهد.در برگه اظهار نامه تمامی مشخصات کالا یاداشت می شود تا ارزیاب های گمرک بتوانند کالای مورد نظر را ارزیابی نمایند.

اظهار نامه انواع مختلفی دارد از جمه اظهار کتبی که در آن گمرک برگه های مخصوصی در اختیار ترخیص کار قرار می دهد تا ترخیص کار آن را طبق برگه های که در دست دارد پر کند و آن را به گمرک جهت ترخیص کالا تحویل دهد.

در اظهار فیزیکی مکانهای به نام خطوط قرمز و سبز  در گمرک وجود دارد که در آن از اشعه ایکس استفاده می کنند در این نوع اظهار نیازی به اظهار شفاهی نمی باشد. در اظار های شفاهی نیز مسافرین در زمان ورود به کشور کالا های ورودی خود را به ارزیاب های گمرک به صورت شفاهی اظهار می کنند.

صاحب کالا یا نماینده قانونی آن که همان ترخیص کار می باشد را اظهار کننده می نامیم تا نام خود را در برگه اظهار نامه یاداشت کند تا مراحل ترخیص کالا را انجام دهد تاریخ ثبت اظهار نامه در گمرک را روز اظهار برای ترخیص کالا می نامیم که بعد از ثبت برگه اظهار نامه کوتاژ را از گمرک دریفت می کنیم که تمامی اطلاعات مربوط به کالا و نام ارز یاب در آن درج شده است.ترخیص کار از این پس با برگه کوتاژ اقدام به ترخیص کالا می کند.

 

دندانپزشک اطفال دندانپزشک کودکان

طراحی سایت و سئو توسط نونگار