ترخیص کالا

ترخیص کالا و واردات کالا از کره

ترخیص کالا

ترخیص کالا و واردات کالا از کره : با افزایش واردات از دیگر کشورها نحوه شناخت روند و اصول آن جهت ترخیص کالا به سهولت و با سرعت لازم و ضروری می باشد . مطابق با آمارهای اعلام شده بیشترین واردات ایرن به ترتیب از کشورهای چین ، امارات و کره می باشد و همچنین لازم به ذکر است میزان واردات کالا از کره نسبت به سال های گذشته دو برابر شده است .
کره جنوبی دارای اقتصاد و تولید بالایی در کالاهای مختلف می باشد و می توان گفت در این سال ها در عرصه تولید بخش خودرو ، لوازم صوتی و تصویری و ... پیشتاز بوده و بازار کشورهای مختلفی را به دست گرفته است . به دلیل ارزان بودن کالا در این کشور تجار ایرانی تمایل به خرید و واردات از این کشور را دارند بنابراین آشنایی با مراحل و اصول ترخیص کالا دارای اهمیت می باشد .


واردات از کره :


بیشترین کالاهای وارد شده از کره شامل لوازم خانگی ، انواع تجهیزات تخصصی ، کالاهای کشاورزی و پزشکی ، انواع لباس ، وسایل صوتی و تصویری و دیگر وسایل می باشد . ذکر این نکته در ترخیص کالا دارای اهمیت می باشد که تجارت از کره به شکل واسطه گری و از کشور امارات انجام می شود .


کالاهای وارداتی از کره :


مهمترین و بیشترین کالاهای وارداتی از کشور کره به شرح ذیل می باشد
انواع نمایشگرهای LCD و یا LED انواع پلاسما و پروپان حجم بالایی از این واردات را به خود اختصاص می دهند . انواع شمش آهن و فوولاد و همچنین پلی اتیلن و پلی اورتان ، انواع وسایل نقلیه و ...


صادرات به کره :


ایران علاوه بر واردات به کشور کره دارای صادرات به آن نیز می باشد که بیشترین صادرات به آن شامل کالاهایی مثل پروپان و بوتان مایع شده ، متانول و اتیلن ، آلومینیوم کار نشده ، سرب تصفیه شده و ... می باشد .


مناطق آزاد کره :


کره دارای مناطق آزاد تجاری است که مهمترین آن ها منطقه ماسان و بندر گونسان می باشد .
امروزه واردات و ترخیص کالا از کشور کره به دلیل ارزان بودن و قیمت پایین کالاها در این کشور دارای اهمیت می باشد .

 

دندانپزشک اطفال دندانپزشک کودکان

طراحی سایت و سئو توسط نونگار